Moje konto Moje konto

Mięćmierz - wieś pod strzechą

Mięćmierz - wieś pod strzechą: 

Mięćmierz podobnie jak cały Kazimierz Dolny, objęty jest ochroną konserwatorską, bo to prawie „skansen”, choć na co dzień mieszkają w nim ludzie. Ale bez wątpienia to miejsce, w którym zachowało się jeszcze wiele przykładów tradycyjnego budownictwa drewnianego, charakterystycznego dla Lubelszczyzny. Wiele mięćmierskich chałup i innych obiektów jest wpisanych indywidualnie do rejestru zabytków, więc warto poznać je bliżej, a także zachwycić się przepięknym położeniem miejscowości nad brzegiem Wisły w dolince i obejrzeć fantastyczną panoramę doliny Wisły z bliskim widokiem na Janowiec z punktu widokowego na wzgórzu Albrechtówka. 

Spacer po Mięćmierzu obejmuje: przejście przez nawsie obok mięćmierskiej studni, podejście pod wiatrak-koźlak, obejrzenie z bliska kilku mięćmierskich chałup objętych ochroną konserwatorką, wizytę w stodole – współczesnej galerii sztuki (poza okresem zimowym), wejście na punkt widokowy na Albrechtówce, poczęstunek (chłopski obiad) w wiejskiej karczmie, przejście nad Wisłę. 

Czas zwiedzania i poczęstunku: ok. 3,5 – 4 godz.  Dotarcie do Miećmierza i powrót – w  indywidualnym zakresie. We wsi możliwość zaparkowania samochodu lub roweru. 

Ceny: dorośli: 55 zł , dzieci do 7 lat – 12 zł, 8-12 lat – 25 zł.  

Aby wycieczka mogła się odbyć powinna się zebrać grupa min. 10 osób. 

W cenie jest zawarty: koszt usługi przewodnickiej, koszt posiłku składającego się z zupy, pierogów (różne rodzaje), kawy, herbaty lub wody.