Moje konto Moje konto

Mój Kazimierz - dusza miasta z mojej perspektywy

Mam na imię Dorota i pragnę pokazać Ci mój kazimierski świat, który sama odkrywam każdego dnia. Fascynują mnie ślady przeszłości, bo tak szybko zacierają się pod natłokiem współczesnej bylejakości, płytkich przeżyć i braku refleksji. 

Więcej niż tylko relaks

Jeśli poszukujesz czegoś więcej niż tylko relaksu, widoków a nawet zabytków, pragniesz intensywności przeżywania tu i teraz, to dobrze trafiłeś. Nie trać wolnych chwil na bezmyślne "nicnierobienie", ładuj akumulatory i znajdź czas na zrozumienie samego siebie i swoich potrzeb. 

Pomogę Ci zwolnić na kilka chwil, na parę dni, by spędzić je w jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce – w Kazimierzu Dolnym. Spędzić tak, że na pewno nie zapomnisz tego czasu. Jeśli poczujesz prawdziwą wartość Kazimierza, on już na zawsze stanie się częścią Twojego świata. Poprowadzę Cię ścieżką odkryć istoty tego miejsca, dalekiej od tanich komercyjnych rozrywek i blichtru. 

027.jpg

Prawdziwe przeżywanie miejsca

To nie będzie typowa wycieczka albo zwykły weekendowy wypad, po którym zazwyczaj chwalimy się na fejsie: "ostatnio byłem w Kaziku...". To może być coś dużo głębszego. Prawdziwe przeżywanie tego miejsca. 

Nie wierz tym, co mówią, że Kazimierz dziś nie jest już ten sam co dawniej. To nieprawda! Zakochasz się w nim bez pamięci. I będziesz tu powracał, o każdej porze roku, w pogodę, słotę i mróz. 

Ludzie

Pokażę Ci też wiele współczesnych miejsc, stworzonych przez tubylców, ale i przez "ptoki", które zostały uwiedzione magią tego miejsca i założyły tu swoje gniazda. 

Wybiorę dla Ciebie urocze miejsce do pomieszkania na trochę, byś poczuł urok autentycznego kazimierskiego "letniska" – luzu i powolności. Zainspiruję Cię przy tym do odkrywania na własną rękę przepastnych ksiąg kazimierskich tajemnic, wciągających jak wartka opowieść. 

Spokojne smakowanie codzienności

dsc03843.jpgGdy poczujesz smak kazimierskiej, trochę prowincjonalnej codzienności, odkryje się przed Tobą cały wachlarz barw, zapachów, smaków i dźwięków, o które trudno w natłoku wielkomiejskich scenerii i pędzących za sobą dni. 

Na próżno szukać ich w tłumach – dlatego wybierz się tu po ciszę, po spokojne smakowanie codzienności, pełne przeżywanie każdej wolnej chwili – by zrozumieć więcej i czuć się wolnym.

Podejdź bliżej...

Kazimierz Dolny to miejsce niepowtarzalne. By poczuć go naprawdę nie wystarczy tylko tu wpadać, na chwilę i po szpan. Chcąc zbliżyć się do jego duszy warto zrozumieć jego historię, poznać trochę ludzi i lokalne zwyczaje. Sztukę i atmosferę wolności, obecną na każdym kroku. I ogarnąć go wszystkimi zmysłami. 

To miejsce, w którym przyjezdni wyzbywają się barier i towarzyszącego na co dzień „muszę to, muszę tamto”. Porzucają niecierpiące zwłoki obowiązki i mącące spokój myśli. A pewnie właśnie o tym marzysz…?

p1190284.jpg

 

Zapomnieć się 

To miejsce, w którym można zapomnieć się na chwilę, oddając się przyjemnościom rozmów z nieznajomymi lub kontemplować lot jaskółki. Bo Kazimierz jest miejscem nieco „odklejonym” od realiów życia codziennego: czas płynie tu wolniej i, jak śpiewał Leszek Długosz, „szczęścia tu jakby więcej ciut”. I mam nadzieje, że właśnie tego tu doświadczysz.