Moje konto Moje konto

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Poszukujesz przewodnika z pasją, który nie nudzi i nie przesadza ze szczegółami. Opowiada ze swadą i humorem. Chcesz w godzinę, dwie lub trzy poznać najciekawsze, najważniejsze rzeczy o Kazimierzu Dolnym, okolicy czy regionie – to dobrze trafiłeś. Z przyjemnością poprowadzę cię przez kazimierski świat i jego bogatą historię. 

Proponuję tradycyjne zwiedzanie z poznaniem najważniejszych zabytków i miejsc, podczas którego opowiem o dawnym i dzisiejszym Kazimierzu. I oczywiście o ważnych dla niego ludziach: kupcach, malarzach, literatach, aktorach i innych. Anegdotycznie, z wieloma ciekawostkami.

Orientacyjny cennik (przy grupie do ok. 40 osób; ceny brutto): 

Zwiedzanie Kazimierza pieszo – do 2 godz. - 160 zł, do 3 godz. – 180 zł (kolejne godziny + 50 zł za godz.).  Koszt usługi przewodnickiej nie zawiera cen biletów wstępu do obiektów na trasie.

Zwiedzanie z przejażdżką meleksami (ok. 2-2,5 godz.):  dla osób, które poza centrum miasteczka chcą poznać również trochę jego okolic (cmentarz żydowski, Wąwóz Korzeniowy, Góra Trzech Krzyży) – 25 zł za osobę (w cenie zawarta jest opłata za meleks i wejście na punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży). 

 Dzieci do 7 roku życia, towarzyszące dorosłym zwiedzającym i pozostające pod ich opieką, uczestniczą w zwiedzaniu bezpłatnie.

Zachęcam też do stacjonarnej formy „zwiedzania” Kazimierza, do mojego spichlerza na ul. Plebanka 4a (100 m od rynku, na lewo od Piekarni Sarzyńskich) – na godzinną prezentację „Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii”©  – 18 zł za osobę (dzieci i młodzież do 15 lat – 10 zł). 

 

 

Oprowadzam grupy również w innych miejscowościach regionu: 

Puławy (2 godz.) – 170 zł, Janowiec (2 godz.) - 170 zł, Nałęczów (do 3 godz.) - 180 zł . Dwie miejscowości w jednym dniu lub czas do 6 godzin – od 280 zł (do uzgodnienia). 

Pomogę w zaplanowaniu całego pobytu w Kazimierzu czy okolicy (z noclegiem, wyżywieniem i innymi atrakcjami poza zwiedzaniem). Wystawiam rachunki.

Kontakt e-mail: kontakt@szeptkazimierza.pl 

Kontakt telefoniczny: 501 175 805 (Dorota).