Moje konto Moje konto

Zwiedzanie: Nałęczów, Janowiec, Puławy

Spędzając czas w Kazimierzu Dolnym warto odwiedzić także jego okoliczne bardzo ciekawe miejscowości: 

Janowiec – osada z jednym z większych w Polsce zamków magnackich (Firlejów, Tarłów i Lubomirskich) usytuowanym na wzgórzu, z którego roztacza się przepiękny widok na Kazimierz i Małopolski Przełom Wisły, a także z zespołem dworsko-parkowym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie zamku.

Nałęczów - jedno z najważniejszych i najstarszych polskich uzdrowisk, istniejące już od XIX wieku. „Do wód” przybywało tu wiele znanych osób, takich jak Bolesław Prus, Stefan Żeromski czy Henryk Sienkiewicz. W trakcie kilkugodzinnej wycieczki można zwiedzić tu Park Zdrojowy, Pałac Małachowskich, pijalnię wód mineralnych, dom Żeromskiego, kościół p.w. Karola Boromeusza (zbudowany w stylu zakopiańskim) i obejrzeć wiele niepowtarzalnych willi.  

Puławy – dawniej osada handlowo-rybacka z XVI wieku, a następnie prężny ośrodek ziemiaństwa polskiego i życia kulturalnego w XVIII i XIX w. - z zespołem pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich (park w stylu angielskim) i pierwszym w Polsce muzeum zbiorów i pamiątek historycznych w Świątyni Sybilli. Obecnie prężny ośrodek naukowy i kulturalny. 

Inne warte odwiedzenia miejscowości w okolicy: Wąwolnica, Końskowola, Gołąb, Wojciechów.

Cennik oprowadzania: 

Puławy (2 godz.) – 170 zł

Janowiec (2 godz.) - 170 zł

Nałęczów (do 3 godz.) - 180 zł.

Dwie miejscowości w jednym dniu lub czas do 6 godzin – od 280 zł (cena do uzgodnienia).